"Aut viam inveniam aut faciam" "Αν δεν υπάρχει δρόμος τον φτιάχνουμε".
Το σύγχρονο σχολείο είναι ανοιχτό στην κοινωνία, στους γονείς, σε συνεργασίες. Μέσα σε ένα απόγευμα οι γονείς της Δ’ τάξης του σχολείου μας έβαψαν καθάρισαν και καλλώπισαν την αίθουσα που θα υποδεχόταν για φέτος τα παιδιά τους. Το ίδιο διάστημα ο κ. Σάκης Τολίκας αφιέρωσε ένα απόγευμα να βάψει και να προετοιμάσει την αυλή του σχολείου για τη νέα χρονιά και ο κ. Γεώργιος Παπαδόπουλος έκανε τα πόμολα στις πόρτες.
Ελπίζω ο εθελοντισμός, η συμμετοχή, η γόνιμη συνεργασία και η ομόνοια να γίνουν προμετωπίδα όλων όσοι συμμετέχουν με οποιοδήποτε τρόπο στη ζωή του σχολείου μας. Όταν η αγάπη, η διάθεση, το νοιάξιμο και η φροντίδα επισκιάζουν όλα τα ασήμαντα που έχουμε λανθασμένα μετατρέψει σε σημαντικά.
Τους ευχαριστώ όλους θερμά❤