Η ΣΤ’2 τάξη του σχολείου μας με την καθηγήτρια των Αγγλικών Ράσσιου Ελευθερία συμμετείχαν φέτος στο πρόγραμμα eTwinning , “bridges connect” σε συνεργασία με τρία άλλα σχολεία από Ελλάδα και Κύπρο. Το eTwinning είναι μια δράση η οποία αποτελεί μέρος του Comenius, του προγράμματος της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τα σχολεία. Μέσα από το πρόγραμμα, σχολεία από διαφορετικές ευρωπαϊκές χώρες, κάνοντας χρήση της τεχνολογίας, συνεργάζονται και ανταλλάζουν πληροφορίες, γνώσεις και εμπειρίες.

Το έργο τιμήθηκε με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας.

label

Το σύνολο των εργασιών των μαθητών του ΣΤ’2,που υλοποιήθηκε εξολοκλήρου στα Αγγλικά, περιλαμβάνεται στο ηλεκτρονικό τους βιβλίο . https://eria.atavist.com/bridges-connect

Ένα ακόμη μεγάλο «μπράβο» στους μαθητές για την αξιέπαινη προσπάθειά, την δημιουργικότητα και τον ενθουσιασμό τους! Etwinning project: “bridges connect” ΣΤ’2 Μαθητές που συμμετείχαν:

Στέλλα Παπαστεργίου Γιώτα Παπαζήση Κατερίνα Δούμα Απόστολος Τσίμπος Ποκιάκης Νίκος Βασίλης Παπαγιάννης Χρήστος Φαρμάκης Λάμπρος Τέγος Κων/νος Τζιαφέτας